Taşlarla Şifa nasıl yapılır?

Kadim zamanlardan beri, insanoğlu bitkilerden, hayvanlardan, şifalı sulardan, taşlar ve kristallerden yararlanarak kendini sağaltmayı içsel olarak bilmektedir.

Taşlar ise sadece enerjiyi iletmek ya da içerdikleri mineraller vasıtasıyla şifa vermez, aynı zamanda kendilerine yöneltilen enerjiyle rezonansa girerek ve bu enerjiyi onlarca kere çoğaltarak geri yansıtabilme özelliğine sahipler. Tek bilmemiz gereken, hangi taşı hangi amaçla kullanacağımız ve işe yaradıkları konularda enerjilerini nasıl çoğaltacağımız…

İçsel olarak çekildiğiniz taş grubu, rengi ve formu sizin en büyük rehberinizdir. Özetle taş sahibini, sahibi de taşı seçer sözü gayet doğrudur.

Taşların, temizliği ve programlanması ile ilgili de internet üzerinde karışık ve genel bilgiler yanıltıcı olabilmektedir. Pek çok kaynakta kristallerin toprağa gömülerek, suyla, ay ışığında veya güneşe bırakılarak, enerji yükleyerek temizlenebileceğinden bahsedilir. Bu oldukça genel bir bilgidir. Eğer şehrin göbeğinde yaşıyorsanız, bahçenize veya evdeki saksınıza kristal gömmek çok anlamlı ve işlevsel değildir.

Keza, bazı taşlar üstüne su sıçratılmış Gremlin misali suyu pek sevmez, güneş ışığı ise her taşa iyi gelmez, Ayrıca Ay ışığı kristalleri temizlemez, şarj eder yani enerjilerini arttırır.

Temizlik için en güvenilir yol için nacizane önerim Reiki vermenizdir. Hem pratik, hem çabuk, hem de garantidir çünkü.

Kristallerinizi basit dönüşümler için kendiniz de programlayabilirsiniz. Derin dönüşümler ise ileri Reiki teknikleri, semboller, saf kanal olabilme disiplini ve niyet cümlelerine hakimiyet gerektirir.

Bu aşamada dilerseniz kişiye özel kristal uyumlamaları ve rezonans yükseltmeleri için destek alabilirsiniz.